Eterniitkatus versus plekkkatus.

Eterniitkatus on hall minevik. See on tuleohtlik, ebapraktiline ja ebakvaliteetne ning kohati ka tervist kahjustav. Paljud Nõukogude ajal paigaldatud eterniitkatused vajavad välja vahetamist uudsema ja mõistlikuma katuseliigi vastu. Seekordne lugu räägibki ühest suvekodust, kus vahetust vajas vana eterniitkatus ning asemele paigaldati plekkkatus.

Selle loo puhul sai olukorra tõsidusest majaomanik aru siis, kui ilmnesid esimesed läbijooksud ja peremees sai jaole ennem, kui läbijooksud oleks saanud hakata kahjustama konstruktsioone.

Eterniitkatus
Eterniitkatus
Eterniitkatuse vahetus plekkkatuse vastu.
Eterniitkatuse vahetus plekkkatuse vastu.

Mida sisaldab eterniitkatus?

Eterniitkatused sisaldavad mineraale nimega asbest, mille sissehingamine kahjustab kopse ja kuuluvad kahjulike jäätmete sekka. Eterniit on jääde. Inimesed, kellel on asbestiga eterniitkatus, peaksid uurima kohalikust omavalitsusest ohtlike jäätmete vastuvõtmise tingimusi. Enamik omavalitsusi võtab asbestiga ohtlikke jäätmeid vastu ka tasuta.

Eterniitkatuse vahetus plekkkatuse vastu

Tagasi aga katusepaigalduse juurde. Igal katusel on omad eripärad, nii ka sel eksemplaril. Kuna katus oli kerge kaldega ja mitmeosaline ning alumised katused paiknesid põhikatuse räästa all, siis arutlesime pikalt enne kui leidisme parima lahenduse, et ümberehitustöid liiga palju ei tuleks.

Siin tõttas meile appi koostööpartner Toode AS müügijuht Erki Loigom, koostöös kellega pärast konstruktiivseid vestlusi leidsime sellele katusele sobivad materjalid. Ei saa jätta mainimata, et Erki Loigom on Eesti parim teraskatuste asjatundja, kellega me arutame sageli materjalide ja katusesõlmede küsimusi. Nii nagu selle katuse puhul, oleme ka minevikus alati leidnud õige lahenduse ja loodetavasti leiame ka tulevikus.

Õigeks valikuks osutus pural kattega valtsprofiil ja selle alla otsustasime paigaldada viiekihilise aluskattemati. Aluskattemati olemasolu säästab lisa roovi ja tuulutuse ehitamisest. See maksab umbes sama palju, kuid sellega kaasneb katuse tõstmine, mida selle objekti puhul vältisime.

Uus plekkkatus
Uus plekkkatus

Lõpetuseks.

Suvekodu on mõeldud ikka elu ning looduse nautimiseks ja inimese vaimu tervendamiseks. Et säiliks koht, kust me kiirest ja sageli keerulisest elust puhata saaks, on vaja, et maja katus oleks korras. Kui teie suvekodu rahulikku ja harmoonilist atmosfääri segab tülikas katus, pöörduge Steelroof katusemeistrite poole, kes korra majja tagasi loovad koos uue ning efektiivse plekkkatusega.

Kui tunned, et sinugi eramu vajab uut ja kaunist plekk katust siis ära enam oota ja võta julgelt ühendust katusemeistriga telefonil +372 5661 1188 või kirjuta steelroof@steeltoof.ee