Katused talveks korda

Sügis on jõudnud oma hilisesse staadiumisse ning peagi on uksele koputamas talv, see tähendab, et on aeg pöörata tähelepanu oma katuse seisundile, et pikk, külm ja lumine talv katusele kahju ei teeks.  Ridi-radi-ralla, katus talveks korda!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vihmaveerennid

Soovitatavalt 2 korda aastas, kuid kindlasti enne talve tulekut on väga oluline puhastada katuse vihmaveesüsteemid, sest aja jooksul rennidesse kogunenud praht (nt puulehed, sammal, oksad) ummistab vihmaveesüsteemid ja ei lase vihma- või sulaveel vabalt katuselt alla voolata, tekitades katuselekkeid ehk vee imbumist maja fassaadi vahele ning muid kahjustavaid tegureid katusele.

Märtsikuisel lumesulaperioodil võib puhastamata vihmaveerenn tekitada suurt materiaalset kahju katusele endale, sest ummistunud ja jäätunud rennis ei pääse sulavesi jäävallist läbi ning võib tungida katusekonstruktsioonidesse.

Kõige selle vältimiseks pöörduge Steelroof Plekikoda asjatundjate poole, kes Teie vihmaveesüsteemid meeleldi ära puhastavad.

Lumetõkked ja katuse lisaplekkide korrastamine

Kui Teil veel pole, siis on viimane aeg lasta paigaldada enda katusele lumetõkked, mis takistavad lume kontrollimatut allalangemist katuselt ning seega tagavad inimeste ja nende vara ohutuse. Lisaks kaitseb lumetõke ka vihmaveerenne.  Eriti suureks osutub lumetõkete vajadus märtsikuus, sest tavaliselt just siis algab suurem sulaperiood, mil kõik see talvega kogunenud suur, märg ja raske lumi (1 kuupmeeter lund kaalub u 300 kg) korraga katuselt maha liikuma hakkab ning lumetõkete puudumisel ei peata seda hirmuäratavat jõudu mitte miski.

Näide suure lumehange jõust:

https://www.youtube.com/watch?v=pLQ5GsNJBSE

Lumetõkkeid on 2 erinevat tüüpi: Plekist tõkked ja torust tõkked. Plekist tõkked sobivad hästi soojustatud ja väiksematele katustele, mille külje kõrgus on alla 4m. Torust tõkked sobivad suurematele katustele ning ka soojustamata või puudulikult soojustatud katustele on torust tõkked parem valik.

Lisainfot lumetõkete ja nende paigaldamise kohta leiate https://steelroof.ee/lumetokked/ lehelt.

Katuse korrashoidmiseks oleks oluline korrastada ka katuse lisaplekid, et talvised lumed ja sulad katust ära ei lõhuks.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lõpetuseks

Kõigi nende vajadustega saab pöörduda Steelroof Plekikoda professionaalide poole, kes mitte ainult ei ehita katuseid ega valmista katuste tarvikuid, vaid hoolitsevad ka selle eest, et talv Teile ja Teie katusele rahulikult mööduks!

Allikas: www.toode.ee