Valtskatus – talvisel ajal väljakutse ehitamiseks ja paigaldamiseks.

Kuigi on talv, mida arvatakse olevat rahulikum periood katusepaigaldajatele, siis see arvamus ei pea paika. Selles loos käsitlemegi üht väljakutset Steelroof Plekikojale, mis esitati Q-haus projektijuhi poolt 16. oktoobril sooviga paigaldada uuele valmivale eramule Sakus valtskatus.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Valtskatus on uhke ja majesteetlik kroon Sinu majale!

Mis on valtskatus? Valtskatus on plekk-katus, mida kutsutakse katuste Mercedeseks oma uhke majesteetliku välimuse poolest. Sellel on palju eeliseid võrreldes kivi- ja eterniitkatusega: minimaalselt jätkukohtasid, plekkprofiili paigaldus kordades kiirem kivi- ja eterniitkatusega võrreldes, tänu millele tuleb ruutmeetri hind teistest materjalidest soodsam, lisaks veel vähene kaal, veepidavus, minimaalne hooldusvajadus ja efektiivsus.

Valtskatuse paigaldamise ettevalmistusperiood.

Koostöös materjali tootja AS Toodega alustasime sellest, et valisime tingimustele sobiva valtskatuse materjali, millega eramule katust ehitada. Selleks materjaliks otsustasime kasutada  0,6 mm MattNova kattega terasplekki, mis on eriti sobilik valtsprofiili valmistamiseks ja mille eeldatav eluiga on 50 kuni 80 aastat.

 

 

 

Valtskatuse tööd talvel.

7.detsembril alustati moodulmaja monteerimisega, mis kestis poolteist nädalat. Kui moodulmaja  katusekonstruktsioonid olid paigaldatud, võisime lõpuks alustada katuse ehitamisega.    

 

 

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
IMG_1460

Valtskatuse kaitse erinevad lahenduses loodusjõudude mõjudele.

Töö tellija otsustas oma majale tellida katusepealse renniga valtsplekk-katuse, kusjuures vihmavee äravool on lahendatud kettidega, mis on odavam alternatiiv vihmaveetorudele, kuid omades sama efekti, mis vihmaveetorud. Kette pannakse tihti kirikute katustele, et säilitada nende ajalooline välimus, samuti võivad vihmaveetorud sügislehtede tõttu umbe minna ja seejärel tekitada krohvi- ja müürikahjustusi. Kettide puhul selliseid probleeme ei esine ning ka talvel kettide ümber kinni külmuv vesi ei tekita ohtu hoonele. Kevadel jookseb vesi sulades nirinal mööda ketti alla.

8.jaanuaril said paika valtsitud viimased katuse otsaplekid, mis tähistas ka projekti edukat lõppu!

Milline on Sinu maja katus – vajad samuti uut valtskatust enda majale?

Hoolimata lumisest talve perioodist on meil tööde järjekord valtskatuse ehitamiseks juba ukse taga ning vana projekti lõppedes oleme alustanud juba uue projekti  ettevalmistustöödega. Soovime igati, et jõuaksime oma tegemsitega kõigi juurde,  kellel vajadus ning soov omada enda majal uut ja uhket valtskatust.

Nagu teksti alguses mainitud, on katuste paigaldamise põhihooaeg soojemal ajal. Samas ei vasta tõele väide, nagu talvel katuste ehitamist ei teostataks. Steelroof Plekikojas toimub katuste ehitamine ja paigaldamine aastaringselt! Ootame juba uusi väljakutseid!

Tahad enda kodulegi uut ja uhket katust– helista +372 5661 1188 või kirjuta info@steelroof.ee ja küsi lisa infot!