Mis on vihmaveesüsteem ?

Igal majal on rennid mis paiknevad horisontaalselt meie katuseräästa all  ning nendest vooklevad mööda seina alla torud , mida mööda  vesi maa peale juhitakse  – see ongi vihmaveesüsteem.

Vihmaveesüsteemid hoiavad ära vee kogunemise maja pragudesse ja lohkudesse, kus nad hakkavad hiljem suurt kahju tekitama. Hoolas majaomanik kontrollib regulaarselt kuid vähemalt kaks korda aastas (sügisel ja kevadel) vihmaveesüsteeme, et  vesi voolab ära ka suuremate  vihma sadude ja lume sulamise perioodidel. Töö pole meeldiv aga väga vajalik

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Selgub, et tuleb tellida uus vihmaveesüsteem – milline valida?

Vihmaveesüsteemid erinevad pealtnäha peamiselt kujult – pakutakse nii ümaraid kui ka kandilisi. Valik nende kahe vahel sõltub peamiselt isiklikust maitsest ja sobivusest hoonega, paigalduses või veevoolus erinevusi ei ole.

Millisest metallist peab vihmaveesüsteem olema?

Välimusest olulisemaks tuleb pidada kasutatavat materjali ja nende omadusi. Enamasti toodetakse renne-torusi 0,55 – 0,60 mm paksusest tsingitud terasplekist. Mida tugevam on materjal seda kindlamini peab see vastu ka suurema lumekoormuse. Vihmaveesüsteemi kinnitamisel on väga oluline roll rennikonksu paigaldamisel. Mida õhem on materjal seda tihedamini tuleb rennikonksud paigaldada kuid mitte enam kui 80 cm – 1 m (kui on õhem plekk). Torude puhul materjalipaksus suurt rolli ei oma.

Vihmaveesüsteemi pinnakate tagab pikaajalise vastupidavuse

Korrosioon on kõige suurem vihmaveesüsteemi  vaenlane – sööb nii seest kui väljast! Selle vastu kaitseb korralik pinnakate ja eriti oluline on see just  seestpoolt, kus vesi pikemalt seisab. Värvitoone on Eesti turul vähemalt 25 sorti ning iga majaomanik leiab nende hulgast endale sobiva värvuse enda katusekattele sobiva.

Kust tellida vihmaveesüsteemid?

Parim oleks eelistada rätsepatööd – rennid saavad täpselt soovitud pikkuses ja selleks ei ole neid vaja jätkata iga jätkukoht võib olla potentsiaalne lekkekoht.

Kas paigaldada ise või professionaali abil?

Valiku määrab ära paigaldusele kuluv aeg ja eelarve. Kindlasti on igale  ehitushuvilisele inimesele jõukohane vihmaveesüsteemide paigaldamine, kuid just paigalduse korrektsel teostamisel  on kõige olulisem roll, et süsteem töötaks laitmatult aastakümneid ja kindluse saavad sulle tagada oma ala professionaalid…..

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lõpetuseks – olulisemad märksõnad vihmaveesüstemil

  • Rennid on paigaldatud nii, et nendele on maksimaalselt takistatud katusele koguneva lume ja jää langemine. Vajadusel tuleb kasutada lumetõkkeid
  • Rennidel peab olema piisav kalle, ei tohi tekkida lohkusid, et ei tekiks lokaalseid vee kogunemisi.
  • Liitekohtades peavad olema ülekatted õiget pidi ja veetihedad.
  • Allatulekute arv peab tagama vee äravoolu ka suurema vihma korral.
  • Madalamatel kalletel tuleb kasutada räästaplekki, mis tagab paanide otstest tagasivoolava vee langemise renni, mitte selle taha.
  • Oluline on vihmaveesüsteemi regulaarselt kontrollida ja vajadusel hooldada.
  • Kasutada tuleb tooteid, mis tagavad vähima arvu erinevaid liitekohti.

Kokkuvõtteks on olulisem kui materjal või tooted ise, nende korrektne paigaldus ja täielik läbimõeldus, mis puudutab allatulekute arvu ja paiknemist, lumest tekkivaid olukordi katusel ja regulaarne hooldus.

Küsi rohkem infot www.steelroof.ee

Allikas: www.toode.ee

URL has been copied successfully!