Korstnamüts
Nagu ka inimestel, on ka korstnatel vaja haiguste vältimiseks mütsi, mis neid kaitseb erinevate ilmastikuolude hävitava mõju eest ja parandab korstende väljanägemist kui korsten on halvasti laotud.
Enne, kui saab tutvustada korstnamütsi ülesandeid, oleks mõistlik lühidalt selgitada korstna tööpõhimõtteid.
Korsten
Korsten on harilikult torujas või kandiline ehitise osa, mille kaudu juhitakse küttekolletest põlemisel tekkinud suits ja heitgaasid õue. Ilma korstnata oleks majas võimatu elada kui seal on ahi või kamin. Korstna paremaks töövõimeks ja säilimiseks on oluline, et korstnaotsad püsiksid kuivana, mis viib meid edasi korstnamütsideni, mille tööpõhimõtteks on just korstende eluea pikendamine.
Korstnamüts
Korstnamüts, nagu öeldud, on oluline korstna atribuut, mis hoiab korstnaotsad kuivana ja ei lase sademetel tungida kividesse, samuti hoiab korstna väljanägemise soliidsena. Kuna Eesti kliima on väga vaheldusrikas, muutub korstna temperatuur ja sademete tõttu ka niiskustase väga kiiresti ning vanade korstnamütsideta korstende puhul on tihti näha, kui viletsas seisukorras on nende ülemised kiviread. Kuigi mütsi pähe panek on tavaelus üsna lihtne ja kiire tegevus, siis korstnate puhul kahjuks see nii kerge pole. Korstnamütsi vale kasutamine võib olukorda hoopis hullemaks teha, kui kaetakse korstnad näiteks ka külgedelt plekiga, et korstna välimus ilusam oleks. Selle tegevuse juures on oht see, et tuulutuskohtade puudumisel võivad öised külmakraadid jäätada korstnakivide ja pleki vahele tekkiva niiskuse ning kuiva ja terve korstna asemel on lõpptulemuseks hoopis üks katkine ja kasutu korsten. Sama asi kehtib ka inimeste kohta, me kõik paneme mütsi enda pea peale, mitte ei kata tervet nägu sellega, kuna muidu hingamise tagajärjel muutub mütsi sisemus niiskeks ja soovitud sooja asemel hakkab hoopis külm.
Erinevate korstnate töörežiimist lähtuvalt võib oluliseks osutuda ka sademekatte paigaldamine korstnamütsile, mis hoiab ära sademete sattumise korstna lõõri, kuid selle lisadetailiga tasub olla ettevaatlik, sest kui korstna ots on katuse suhtes väga madal ja ümbruskonnas puhuvad tihti ühesuunalised tuuled, võib happeline suits kahjustada katust. Sademekatte paigaldamiseks korstnamütsile pidage nõu spetsialistiga.
Korstnamütsi valmistamiseks ja paigaldamiseks võtke ühendust Steelroof Plekikoda asjatundjatega, kes valmistavad just Teie korstna iseloomulike vajadustega ning katusekattega sobiva korstnamütsi
Allikas: www.toode.ee